Fronius ARTIS 210 EF Spawarka TIG

Spawarka TIG Fronius Artis 210 jest urządzeniem łączącym stabilność łuku spawalniczego z szerokim zakresem funkcji systemu spawalniczego.

Najważniejsze atuty Fronius Artis 210:
– Możliwość aktualizacji przez USB
– Przystosowanie do zasilania z agregatu prądotwórczego
– Zdalny przycisk sterowania nożnego stanowi również standardowe wyposażenie urządzenia.
– Zajarzenie HF (wysokiej częstotliwości)
– 40% cykl pracy przy maksymalnej mocy wyjściowej
– Filtr w standardzie – urządzenia jest wyposażone w wielokrotnego użytku filtr pyłu i brudu, który nie dopuszcza do zanieczyszczenia elementów elektronicznych wewnątrz urządzenia.
– TMC — TIG Multi Connector – Uniwersalne przyłącze do urządzeń peryferyjnych, takich jak uchwyt spawalniczy wyposażony w funkcje specjalne (Up/Down, potencjometr) lub regulator zdalny, są dodatkowymi zaletami dla użytkownika.

Napięcie zasilania sieciowego 96–265 V
Szeroki zakres napięć zasilania sprawia, że system spawania Artis 210 można podłączyć do prawie każdej sieci elektrycznej w dowolnym miejscu na świecie.

FUNKCJE SPAWANIA TIG

Automatyczna i manualna regulacja wypływu gazu przed spawaniem i po zakończeniu spawania – Ten system spawania jest inteligentny: w zależności od ustawionego prądu spawania urządzenie Artis automatycznie oblicza czas trwania optymalnego wypływu gazu po zakończeniu spawania. Poprawia to osłonę gazową końca spoiny i elektrody wolframowej.

Trigger Mode OFF: automatyczne wyłączanie – W chwili zakończenia procesu spawania po celowym wydłużeniu łuku spawalniczego następuje automatyczne wyłączenie prądu spawania.

Oszczędność nawet 50% czasu dla użytkownika w porównaniu ze sczepianiem konwencjonalnym – Prąd pulsujący wprawia w drgania jeziorko spawalnicze. Ułatwia to sczepianie elementów i skraca czas sczepiania. Nie występują przebarwienia w miejscach sczepiania.

PTD – Puls / TAC Display – Ta funkcja umożliwia rozszerzenie krzywej funkcji na panelu obsługowym o dwa dodatkowe parametry „Puls” i „TAC”.

Spawanie metodą TIG Puls: Spawanie metodą TIG Puls: spawanie także cienkich blach – Spawanie pulsacyjne jest stosowane przede wszystkim w pozycjach wymuszonych lub podczas spawania szczególnie cienkich materiałów. Zakres ustawień podczas spawania pulsacyjnego mieści się w zakresie od 1 Hz do 990 Hz.

Zajarzenie wysokiej częstotliwości – Zajarzenie dotykowe wysokiej częstotliwości jest przydatne, gdy np. z powodu utrudnionego dostępu do spawanego elementu wymagane jest użycie uchwytu spawalniczego bez przycisku. Urządzenie wykrywa zetknięcie z elementem spawanym i po upływie określonego czasu wywołuje zajarzenie łuku spawalniczego w wybranym miejscu z punktową dokładnością.

Uchwyty spawalnicze TIG z różnymi opcjami obsługi – W zależności od wymagań, uchwyty spawalnicze FRONIUS TIG są dostępne w wersji standard, z regulacją amperażu góra/dówł (UpDown), z długim spustem lub potencjometrem.

Spawanie punktowe i wielościegowe: cykliczne, powtarzające się spoiny – W trybie punktowym można wykonywać spoiny punktowe w równych odstępach. Zgodnie z dowolnie ustawianym czasem przerwy interwału można je kontynuować również jako spawanie przerywane.

FUNKCJE SPAWANIA ELEKTRODOWEGO

Spawanie elektrodowe łukiem pulsującym – Tryb impulsowy elektrod pozwala uzyskać lepsze właściwości spawania w położeniach wymuszonych i lepsze wypełnianie szczelin. Ten tryb najlepiej nadaje się do spawania pionowego z dołu do góry.

Funkcja Hot Start podczas zajarzenia łuku spawalniczego – Aby zapewnić łatwiejsze zajarzenie elektrody, podczas zajarzania system spawania na ułamek sekundy doprowadza prąd o wyższej wartości.

Elektrody celulozowe – Optymalna charakterystyka do spawania elektrodami celulozowymi. Potrzebna jest do tego wyższa moc wyjściowa.

Dynamika – Jeżeli elektrodami zasadowymi spawa się z użyciem niskiego prądu (zbyt małe obciążenie), a przejście materiału odbywa się dużymi kroplami, pojawia się niebezpieczeństwo przyklejenia. Aby je wykluczyć, na krótko przed przyklejeniem system przez ułamek sekundy doprowadza prąd o wyższej wartości.  Elektroda się uwalnia, co zapobiega przyklejaniu.

Anti-Stick – W razie wystąpienia zwarcia (przyklejenia elektrody podczas spawania elektrodowego) następuje natychmiastowe wyłączenie źródła spawalniczego. Zapobiega to wyżarzeniu elektrody oraz wystąpieniu wad spawalniczych.

DANE TECHNICZNE
Współczynnik mocy: 0,99
DANE OGÓLNE
Prąd spawania minimalny: 3 A
Prąd spawania maksymalny: 210 A
Zakres napięcia roboczego min. : 10,1 V
Napięcie biegu jałowego: 101 V
Stopień ochrony: IP23
Wymiary Długość: 435 mm
Wymiary Szerokość: 160 mm
Wymiary Wwysokość: 310 mm
Masa    9,7 kg